Móda

20. června 2009 v 19:16 |  PuNk
Punková móda je velmi netradiční, protože jejím účelem je provokovat. Většina oblečení a doplňků, co punkeři nosí, má svůj význam.

Nikdo dnes neví, odkud tato móda vlastně pochází, ale větší zásluhu by na tom mohla mít Vivienne Westwoodová, která v Anglii vlastnila v 70. letech obchod "Vivienne and Malcoln - Clothes for heroes". Vivienne byla zvláštní žena, měla bílé rozcuchané vlasy a obočí růžově namalované. Říká se, že vyjadřovala své pocity pomocí oblečení. V 70. letech měl její obchod velký úspěch právě u vyznavačů punku.
Další zásluhu na punkové módě lze připsat zpěvákovi Richardovi Hellovi, který věděl, že má roztržené triko, tak ho, aby drželo pohromadě, sepnul svíracími špendlíky a šel vystupovat.

Móda se postupně vyvíjela, později se začal nosit špičatý účes zvaný "číro". Říká se, že první začal nosit nepřehlédnutelné "číro" Johnny Rotten ze skupiny Sex Pistols. Punkeři se chtěli tímto účesem odlišit od hnutí "Skinheads", kteří mají hlavu vyholenou úplně a dalším účelem je šokovat veřejnost a poukázat na volný styl života, který s nástupem moderní civilizace upadl.

Obojky se špičatými hroty se prvně objevily u fanoušků Sex Pistols. Mají symbolizovat otroctví společnosti všech státních zřízení a systémů, kde se občané nemohou rozhodovat sami a rozhodují za ně jiní.

Na nohou punkerů můžete často vidět tenisky a nebo těžké boty, které si "punks" přenechali od hnutí "Skinheads".

U žen je možné také spatřit červené kostkované sukně v doprovodu s potrhanými silonkami nebo pruhovanými podkolenkami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama