Co je to Punk ?

20. června 2009 v 19:04 |  PuNk
Punk je hudební styl a životní postoj. Z anglického překladu punk znamená "nesmysl" nebo "výtržník",

což dokonale vystihuje názor tehdejší společnosti (70. a 80. let). Nesmysl se dá připsat k punk-rocku, který byl (a možná i pořád je) považován za nekvalitní hudbu a výtržník proto, že hlavní myšlenkou punku je provokovat.

Punk jako životní postoj je založen na svobodě, individualitě, nekonformitě a provokaci, jak už jsem se zmiňovala. Punkeři se neradi přizpůsobují moderní společnosti, lidem bez názoru, kteří prahnou po kariéře a po penězích. Nesnáší rasismus a jakoukoliv jinou formu diskriminace. Svoji nespokojenost dávají najevo pomocí svého provokativního vzhledu a v textech písní. Ve vzhledu vyznavačů punku je také další význam a tím je nezávislost.

Punkeři jsou lidé, kteří se chtějí bavit, navštěvovat hudební kluby, festivaly, koncerty a užít si je naplno bez ohledu na to, co si myslí ostatní. Ne každý např. dobře reaguje na punkový tanec zvaný "pogo". Co se týče punk-rocku, to je hudební styl, o kterém se tvrdí, že k němu nepotřebujete mít ani hudební sluch, ani hlas a nemusíte znát ani jediný akord. Nemusí to být tak zcela pravda. Zde cituji, jak kapela Visací zámek popisuje punk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama