Co je Pogo ? :)

20. června 2009 v 19:25 |  PuNk
Pogo vzniklo koncem sedmdesátých let na vzdor diskotékové kultuře ve Velké Británii. Je to taneční styl, který bývá viděn na punkových koncertech.

Uvnitř kruhu pod pódiem tančí lidé pogo, tj. poskakují nahoru a dolů v osmidobém rytmu. Někteří z tanečníků příležitostně upadnou nebo nabourají do ostatních. Pogo nemá žádný pevný řád, tanečníci se řídí jen podle své intuice. Nezasvěcený pozorovatel by mohl nabýt dojmu, že se tanečníci vzájemně bijí. Lidé se občas skutečně zraní, ale pokud někdo upadne, ostatní mu zpravidla pomohou na nohy. Rozumí se, že pogo není boj, ale zábava. Existuje též tvrdší verze poga, např. prasečí pogo (pig pogo), v němž se lidé kopou, dávají si pěstí a lehají na sebe. Riziko zranění je v tomto případě větší, ale není dovoleno nikoho záměrně zranit.

Kde se Pogo vzalo ?
První známka poga se objevila ve filmu A Hard Day's Night z roku 1964, kde se Ringo Starr z The Beatles pokouší tančit. Steven Severin ze skupiny Banshees ale připisuje vznik poga Sidu Viciousovi. "Potkal jsem ho na koncertě. Neviděl na pódium, a protože stál úplně vzadu, musel skákat. Ostatní ho kupodivu začali napodobovat," vzpomíná Severin. Pogo je tanec nerozlučně spjatý s punkem.
Obrázek “http://www.laprugnaelettrica.it/immagini%20utili/pogo2.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama